Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły

Dekret erekcyjny

Nr 2334/A/2012

Parafia św. Jana Marii Vianneya w Książenicach Dekret erekcyjny

Mając na względzie potrzeby administracyjne i duszpasterskie Archidiecezji Warszawskiej, niniejszym, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej i zainteresowanych duszpasterzy, eryguję nową parafię pod wezwaniem Świętego Jana Marii Vianneya, z siedzibą w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego. Teren nowo utworzonej parafii został wydzielony z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim oraz z Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Kostowcu i obejmować będzie następujące wsie: Książenice ze wszystkimi przynależącymi do niej ulicami (dotychczasowy teren do Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim) oraz Marynin ze wszystkimi przynależącymi do niej ulicami (dotychczasowy teren do Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Kostowcu).Nowo utworzona parafia należeć będzie do dekanatu grodziskiego. Jednocześnie nadaję jej wszystkie prawa i przywileje jakimi cieszą się parafie naszej Archidiecezji oraz nakładam wszystkie obowiązki jakim te parafie podlegają.

Dekret wchodzi w życie w Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, dnia 24 czerwca roku Pańskiego 2012.

Warszawa, 19 czerwca 2012 roku.

† Kazimierz Kardynał NyczArcybiskup Metropolita Warszawski

Ks. dr Janusz BodzonWicekanclerz Kurii